Ero sivun ”Dainamikku Entorii” versioiden välillä

Naruto.fi Wikistä
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
p
|}}
|}}
−
'''Dainamikku Entoriissa''' yksinkertaisesti potkaistaan vastustajaa kasvoihin samalla kun hypätään vastustajan kimppuun ja huudetaan "Dynamic Entry". [[Gai]]n versiossa lisäksi heitetään muutama [[Aseet#Kunai|kunai]] vastustajan hämäämiseksi ja potkaistaan sokeaan pisteeseen. Tällä jutsulla voi myös murtautua rakennukseen.
+
'''Dainamikku Entoriissa''' yksinkertaisesti potkaistaan vastustajaa kasvoihin samalla kun hypätään vastustajan kimppuun ja huudetaan "Dynamic Entry". [[Gai]]n versiossa lisäksi heitetään muutama [[Kunai|kunai]] vastustajan hämäämiseksi ja potkaistaan sokeaan pisteeseen. Tällä jutsulla voi myös murtautua rakennukseen.
Animessa on tästä tekniikasta myös muunnelmia, kuten [[Dainamikku Akushyon|Dynamic Action]] ja [[Dabulu Dainamikku Entorii|Double Dynamic Entry]].
Animessa on tästä tekniikasta myös muunnelmia, kuten [[Dainamikku Akushyon|Dynamic Action]] ja [[Dabulu Dainamikku Entorii|Double Dynamic Entry]].