Ero sivun ”Kanashibari no jutsu” versioiden välillä

Naruto.fi Wikistä
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
p
|}}
|}}
−
Alun perin '''Kanashibari no jutsu''' opetettiin vain [[ANBU]]ille. Keräämällä [[chakra]]a etu- ja keskisormeen käyttäjä voi lähettää kohteen kehoon lamaannuttavan shokin. Kohde pysyy hetken aloillaan, mikä sallii käyttäjän joko hyökätä tämän kimppuun tai sitten pidättää hänet. Jutsua voi käyttää myös useaan kohteeseen kerralla.
+
[[Jutsu]]ssa käyttäjä kerää [[chakra]]a etu- ja keskisormeen jolloin hän voi lähettää illuusion / shokin vastustajalle jolloin vastustaja näkee oman kuolemansa. Illuusion jälkeen uhrin keho on niin kauhusta kankeana että tämä ei kykene liikkumaan, tämä sallii käyttäjän pidättää / hyökätä vastustajaan helposti. Jutsua voi käyttää useaan henkilöön kerralla, esimerkkinä [[Orochimaru]] käytti tätä tekniikkaa [[Sasuke]]en ja [[Sakura]]an yhtäaikaa, jutsu optettiin aluksi vain [[ANBU]]ille mutta nähtävästi myös Orochimaru osaa tämän tekniikan.
Ei tiedetä, miten [[Fuuka]] on oppinut tämän jutsun, mutta on oletettavaa, että hän on käyttänyt [[Shikei Seppun]]-tekniikkaansa surmatakseen ANBUn ja varastanut sitten hänen jutsunsa.
Ei tiedetä, miten [[Fuuka]] on oppinut tämän jutsun, mutta on oletettavaa, että hän on käyttänyt [[Shikei Seppun]]-tekniikkaansa surmatakseen ANBUn ja varastanut sitten hänen jutsunsa.