Käyttäjä:Cresta
Cresu Naruto.fi:ssä[muokkaa]
Tämä neiti on ollut Naruton sivuilla vuoden 2006 syksystä asti ja Moderaattorin hommiin pääsi tässä 24.06.2007. Mukavasti on sujunut, pyörin lähinnä fanarttien ja ficcien puolella. Pyrin auttamaan jos joku apua tarvitsee ja tulen juttuun melko hyvin kaikkien kanssa.
Cresu?[muokkaa]
No, tällainen perus 16-vuotias nuori, elämä pyörii eniten kavereiden ja poikaystävän ympärillä. Nauran, mesoan ja olen melko poikamainen jos sille päälle satun. Innostun usein uusista jutuista. Viihdyn hyvin yksinkin ja tykkään vain sulkeutua omiin oloihini.
Cosplay on mukavaa, vaikka toistaiseksi sitä ei ole tullut harrastettua kovin paljoa. Miut siis voi helpostikin bongata varsinkin suurissa tapahtumissa, kuten Animecon ja Tracon.
Luonteesta on vaikea sanoa mitään. Örvellän. Paljon. Ja pelkään teepusseja. Normaalisti olen kyllä ihan mukava tyyppi, jota ei ainakaan pelätä tarvitse. Läheisimpien ystävien seurassa varsinkin.
Saanut paljon uusia ystäviä sivuston myötä, kiitän heitä kaikkia ^w^
Cresu vapaa-ajalla[muokkaa]
Vapaa-ajallani en oikeastaan tee paljonkaan, istun liikaakin koneella ja tykkään piirtää/kirjoittaa. Piirtäminen on ainoa kunnon harrastukseni, ja josta oikeasti pidän. Olen vain semmoinen melkein-mikään-ei-kiinnosta-tyyppi.
Ja tietenkin: Rakastan raitaisia paitoja. Mikä olikin erittäin tärkeä tieto.
Jos jokin jäi sanomatta, tulkaa kysymään.
Cresu kuittaa.

