Käyttäjä:Ahjteam
ahjteam Naruto.fissä[muokkaa]
Olen ollut Naruto.fissä mukana vuodesta 2005 lähtien ja kolmannesta päivästä lähtien mukana ylläpidossa ^_^ Aluksi korjailin Fadorin purkkaviritys PHP-koodia, sitten tein väliaikaisen Naruto.fi Lite sivuston kun Fador oli armeijassa. Kun Fador tuli takaisin armeijasta hän koodasi kokonaan N.fin uusiksi, mutta siellä on edelleen jonkin verran minun koodaamiani ja suunnittelemia juttuja kuten aiempaan version verrattuna paranneltu yksityisviesti-systeemi. Lisäksi tein 3.x sivustolle Invade -templaten. Nykyisin vaikutan lähinnä uutisissa ja täällä wikin puolella, vaikka ylläpito-oikeudet on niin sivuston kuin fooruminkin puolella. Tekemäni muutokset wikissä
ahjteam luonnossa[muokkaa]
Valmistuin datanomiksi 2004 tammikuussa. Menin sitten inttiin Helsingin Ilmatorjuntarykmenttiin, eli "Hyrylään", saman vuoden kesällä ja pääsin yhdeksän kuukauden palveluksen jälkeen pois sotilaspoliisina. Vaikutan tällä hetkellä Itä-Helsingistä Vuosaaresta päin, mutta toivottavasti pääsen täältä pois opiskelemaan jonnekin muualle, Virrat ja PIRAMK on tavoitteena.
Harrastukset pyörii paljon musiikin ympärillä, olen mm. Noise.fi -musiikkiverkkolehdessä toimittajana, Major Label -yhtyeen livemiksaajana, sekä nykyisin ääniteknikkona Kulttuuriareena Gloriassa vuoden 2006 loppuun asti, siitä eteenpäin toivottavasti Harjun nuorisotalon studiolla samoissa merkeissä. Levyhyllystä löytyy noin tuhatkunta levyä, tarkoitus olisi alkaa jossakin vaiheessa itse tuottamaan ja säveltämään musiikkia. Itse soitan pääasiallisesti rumpuja, mutta myös basso ja kitarakin pysyy kädessä.
Leffoja tulee myös katsottua aika paljon, tosin animen katsomisen olen jättänyt nykyisin vähemmälle, seuraan lähinnä enää kahta-kolmea sarjaa kerrallaan aktiivisesti kun ei vain yksinkertaisesti ole enää aikaa. Lisäksi käytän tietokonetta suhteellisen aktiivisesti lähinnä hyötytarkoituksiin, nettisivuja tulee aika paljon väännettyä kun tulee tylsää. Nurkasta löytyy myös Playstation 2 ja nelisenkymmentä peliä jos tulee pelihimo. Nykyisin olen lähinnä hakannut Guitar Hero -pelisarjan pelejä, kummastakin on vedetty kaikki biisit läpi kaikilla vaikeustasoilla bonusbiisejä lukuunottamatta.
Kielitaito: Natiivi suomi, erinomainen englanti, huono ruotsi, saksa ja japani (alkeet)
