Jakso 253

Naruto.fi Wikistä
Versio 26. lokakuuta 2008 kello 19.04
Siirry navigaatioon Siirry hakuun

08.11.2007 Jakso 253

"Uusi kohde"

Liittyvä tarina : Asema

Synopsis[muokkaa]

Kakashin ja Gain tiimit palaavat Konohaan. Jaksossa nähdään vanhoja tuttuja.

Pitkä kuvaus[muokkaa]

Kakashin ja Gain tiimit palaavat Konohaan. Lee ja Gai pitävät pienen draama hetken. Kakashi herää sairaalassa. Kakashin yrittäessä nousta, tämän peitto liukuu kasvoilta, mutta ei tarpeeksi. Kakashin kasvot ovat turvassa.

Shizune, Tsunade ja Sakura siirtyvät juttelemaan ulos. Sakura mainitsee Taivaan ja Maan Sillan. Naruto hyppää Tsunaden viereen ja lähtee etsimään jäsentä tiimiinsä.

Naruto kuulee äänen puun juurelta. Naruto ei tunnista hetkeen henkilöä, mutta myöhemmin muistaa tämän olevan Shino. Kiba ja Akamaru tupsahtavat paikalle. Naruto muistaa Akamarun ja Kiban heti. Naruto kuulee aidan takaa äänen. Naruto näkee siellä Hinatan. Hinata pyörtyy nähdessään Naruton.

Hinata pyörtyy melkein heti uudestaan kun palaa tajuihinsa. Kun Naruto yrittää kysyä tätä mukaansa.

Naruto jatkaa etsimistä, ja kysyy Shikamarua, joka joutuu kieltäytymään. Paikalle kävelee Chouji lounaansa kanssa.

Kolmikkoon hyökkää tuntematon henkilö, jolla on kuitenkin Konohan otsasuojus. Naruto, Shikamaru ja Chouji taistelevat takaisin.